מה זה אתרים מאובטחים ולמה צריך אותם?

לבטח לא פעם חשבתם כשגלשתם באינטרנט, על הדרך שעושה הבקשה שלכם לצפות באתר מסויים, החל מהמחשב שלכם, דרך ספק האינטרנט שלכם ובהמשך דרך עשרות צמתי אינטרנט עד לשרת הממוקם בקצה השני של העולם ובחזרה.

בכל אחד מהמקומות בהם מבקרת הבקשה שלכם בדרכה אל היעד, יכול תיאורטית מישהו ליירט את התשדורות שלכם, לחלץ את הנתונים אותם שלחתם ואף להפנות את התשדורת אל אתר שיתחזה לאתר אליו ניסיתם להגיע. זו הסיבה שקיימים אתרים מאובטחים.

אתרים מאובטחים הם אתרים שהתקשורת בינם לבין הדפדפן מוצפנת, וזהות החברה או האדם המציגים את האתרים אומתה והם אכן מי שהם טוענים שהם. למידע המגיע מאתר האינטרנט מצורפת תעודה ("סרטיפיקט") שכמעט בלתי אפשרי לזייף (שימוש ב"שיטת מפתח ציבורי ופרטי"), המונפקת על ידי חברה גדולה ואמינה המעידה על כך שבעל האתר הוא הגוף לו הונפקה התעודה.

כאשר גולש מגיע לאתר מאובטח, דפדפן האינטרנט בודק את התעודה ובמידה והוא מוצא שהיא תקינה, הוא מסמן לגולש באופן ברור כי האתר מאובטח. לדוגמא, בדפדפן INTERNET EXPLORER מופיע סמל מנעול ( ) בתחתית הדפדפן. בדפדפן זה, לחיצה כפולה על סמל המנעול בעת ביקור באתר מאובטח תציג בפני המבקר את זהות החברה בעלת האתר. החברה המנפיקה את התעודה היא האחראית על נכונות המידע המופיע בה.

באופן מסורתי שימשו דפים מאובטחים על מנת להגן על מידע חיוני כגון אתרי בנקים או אתרים בהם מבקשים את כרטיס האשראי של הלקוח וכדומה. לאחרונה התרחב השימוש באבטחה כחלק מהנושא המכונה "הגנה על הפרטיות באינטרנט", אתרים רבים משתמשים בהצפנה כדי לוודא שאף גורם בין משתמש הקצה לבין האתר אינו יכול לצפות בתעבורה. גוגל כדוגמא, החלה להפעיל את מנוע החיפוש שלה עבור חלק מהמשתמשים כאתר מאובטח.


אז איפה כאן הבעיה ?

הגדרה של אתרים מאובטחים ככאלו שאינם מאפשרים התערבות בתכנים שלהם, לא מאפשרת לאינטרנט רימון להסיר עבורכם תכנים שאינם ראויים למסלולי הגלישה שלכם במידה ואלו מופיעים בתוך אותם אתרים. על כן, נאלצה עד כה אינטרנט רימון עבור כל אתר מאובטח לקבוע באלו מסלולים הוא יפתח על סמך הערכת הסיכון אל מול החיוניות של האתר, אך ללא השירות הייחודי לרימון של טיפול פרטני בכל תוכן ותוכן.

אינטרנט רימון המקפידה לעמוד בקדמת הטכנולוגיה, זיהתה את המגמה ההולכת ומתרחבת, ופיתחה פיתוח ייחודי על מנת לפתור את הבעיה ולאפשר ללקוחותנו להיות מאובטחים ובו בעת מוגנים.


איך הפתרון של אינטרנט רימון עובד ?

השרת של אינטרנט רימון מקבל עבורכם את התכנים המוצפנים, מבצע בדיקה הזהה לבדיקה אותה מבצע הדפדפן שלכם שהתעודה של האתר חוקית, ומנקה - אוטומטית לחלוטין את התכנים בדיוק כפי שהוא עושה זאת עבור תכנים רגילים. לאחר הבדיקה והניקוי, מצפין השרת שוב את התכנים, תוך הנפקת תעודה חדשה. על תעודה זו לא חתום הגורם המאשר המקורי, אלא אינטרנט רימון. כל מה שנותר הוא לצרף את אינטרנט רימון לרשימת החברות עליהם אתם סומכים כגורם מאשר של תעודות. את הדבר הזה עושים על ידי הורדת תוכנה המתאימה את עצמה לדפדפן האינטרנט שלכם ומעקב אחרי הנחיות ההתקנה.


מהי מדיניות הפרטיות של רימון?

הנתונים האישיים שאתם שולחים ומקבלים באתרים המאובטחים אינם נקראים על ידי גורם אנושי כלשהו, ואינם נשמרים בשום דרך.

עבור אתרים פינאנסיים, כגון אתרי בנקים, בתי השקעות, תוכנות מסחר, חברות כרטיסי אשראי וכדו' שהסיכוי לחשיפה לתכנים בלתי נאותים בהם קטן, אינטרנט רימון כלל לא מתערבת בתכנים ומעבירה את התכנים המוצפנים ללקוחותיה כמו שהם.

הפרטיות שלכם עם שירות אינטרנט רימון לאתרים מאובטחים נשמרת כפי שנשמרה עד היום. אולם מעכשיו הפרטיות שלכם גם בטוחה.


כתוב שאישור האבטחה מונפק ע"י חברת Netspark. מי זו?

חברת נטספרק היא חברת אחות של אינטרנט רימון, המפתחת עבורה את הטכנולוגיות המתקדמות שלה.


לגלישה בטוחה גם באתרים מאובטחים – לחץ כאן